هزینه ثبت شرکت

ثبت اختراع در ایران و جهان
ثبت اختراع ( ثبت پتنت ) در ایران _ راهنمای جامع قسمت اول
اسفند 1, 1398
اینماد
اینماد چیست؟
بهمن 11, 1400

تعرفه اداری و هزینه ثبت شرکت در سال 99 را با توجه به قیمت های مجموعه ثبت خلاق که از کمترین مقدار در میان شرکت ها ارائه می نماید اعلام نموده ایم. اولین سوال شما احتمالا این است که قیمت ثبت یک شرکت در سال 99 چقدر تمام می شود؟ ما برای تمام سوالات شما پاسخ مناسبی را ارائه کرده ایم جهت رسیدن به پاسخ خود مقاله فوق را انتها مطالعه نمایید.

افتخار ثبت خلاق کمک به هموطنان عزیزمان می باشد.

اگر قصد دارید برای معرفی فعالیت‌ها، خدمات و محصولات خود روشی قانونمند را انتخاب کنید تا در عرصه تجارت، بازرگانی و … شناخته شوید و از طرف سازمان های دولتی مانند اداره مالیات و … دچار مشکل نشوید، بهترین تصمیم در ابتدای شروع فعالیت ثبت شرکت به صورت رسمی است. بنابراین اطلاع از نوع ثبت، مراحل و مدارک  به‌ ویژه برآورد هزینه ثبت شرکت برای مدیران و سهامداران شرکت، مهم و ضروری است.

هزینه ثبت شرکت مسئولیت و سهامی خاص چقدر است؟

در ابتدا بیان این مطلب الزامی می باشد که هیچ گونه تفاوتی در هزینه های اداری میان شرکت سهامی خاص و شرکت مسئولیت محدود نمی باشد و تنها در هزینه دریافتی موسسه ثبت خلاق با توجه به افزایش مدارک ثبتی تغییری در حدود (یکصد هزار تومان) خواهد داشت.

هزینه ثبت شرکت مسئولیت محدود برای شخصی که درخواست ثبت با هر سرمایه اولیه ای دارد را به شرح ذیل می باشد:

 • هزینه تنظیم اساسنامه ثبت شرکت و اوراق ثبتی و تعیین نام در سامانه ثبت شرکت ها به مبلغ 100,000 ( یکصد هزار تومان )
 • تهیه پاکت پستی و تحویل مدارک ثبت شرکت به باجه های پستی منتخب و هزینه پست که جمعا حدود 35,000 ( سی و پنج هزار تومان ) می باشد که بر عهده مشتری می باشد.
 • پرداختی به موسسه ثبت خلاق جهت پیگیری امور ثبتی تا حصول نتیجه به مبلغ 250,000 ( دویست و پنجاه هزار تومان )
 • کارمزد موسسه ثبت خلاق جهت پیگیری امور و مشاوره در تمامی مراحل کاملا رایگان خواهد بود.

ما مفتخریم که با کمترین هزینه در میان موسسات به هموطنان عزیزمان خدمات خود را ارئه نماییم و هیچ گونه دریافتی دیگری نخواهیم داشت و در مدت زمان کمتر از یک هفته انجام خواهد شد.

ثبت خلاق مستقر در پارک علم و فناوری و دارای نماد اعتماد الکترونیکی

شرح هزینه های ثبت شرکت در سال 99

هزینه تنظیم اساسنامه ثبت شرکت و اوراق ثبتی

برای ثبت شرکت بایستی صورتجلسات، اساسنامه ،تقاضانامه،شرکتنامه،صورتجلسات هیئت موسسین،… توسط کارشناسان موسسه تعیین گردد.

این مراحل بعد از تائید نام و دریافت مدارک و ارسال در سامانه اداره ثبت شرکت‌ها انجام می شود.

هزینه پست

هزینه پست ( شامل هزینه پاکت، پوشه و ارسال)

متقاضیان باید بعد از تکمیل و امضاء مدارک ثبت شرکت، پرونده خود را از طریق باجه های پستی برای اداره ثبت شرکت‌ها ارسال نمایند. هزینه ارسال مدارک شامل ، پاکت، پوشه و هزینه ارسال است که به طور میانگین 35 هزار تومان خواهد شد.

هزینه ثبت آگهی تاسیس شرکت

هزینه ثبت آگهی تاسیس شرکت(شامل هزینه روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار)

از دیگر هزینه های مربوط به ثبت شرکت در سال 99، هزینه های آگهی های تاسیس شرکت از جمله روزنامه رسمی و روزنامه کثیر الانتشار است. هزینه روزنامه رسمی و کثیرالانتشار کمی متفاوت بوده (میانگین پنج هزار تومان) و بر اساس موضوع فعالیت و تعداد اعضای شرکت که منجر به تغییر میزان متن می شود ، قیمت آن متغیر است.

بعد از ثبت شرکت، خلاصه شرکت نامه و ضمایم آن از طریق اداره ثبت شرکت‌ها ظرف یک روز جهت چاپ در روزنامه رسمی کشور و کثیر الانتشار ارسال می‌شود.

بدین صورت که به صورت الکترونیکی هزینه چاپ در روزنامه کثیر الانتشار و روزنامه رسمی پرداخت و ظرف 10 تا 15 روز آگهی تاسیس در آنها چاپ می‌شود.

این هزینه توسط متقاضی پرداخت می گردد و به صورت رایگان از طرف موسسه پرداختی ها انجام می شود و فاکتور برای متقاضی ارسال میگردد.

هزینه روزنامه رسمی و کثیر الانتشار ثبت شرکت در سال 99 از 180 هزار تومان تا 350 هزار تومان متغییر می باشد. 180 هزار تومان برای موضوعات خیلی کوتاه و دو نفر عضو برای موضوعات شرکت بلندتر و طولانی تر و اعضای بیشتر گاها تا بیشتر از 350 هزار تومان می باشد.

نکته: جهت چاپ دو هزینه روزنامه خواهید داشت به طور مثال برای موضوعات کوتاه شما یک هزینه 180 هزار تومان روزنامه رسمی و یک هزینه 180 هزار تومان جهت روزنامه کثیرالانتشار جمعا مبلغ 360 هزار تومان باید پرداخت نمایید.

جهت بررسی شرایط و مدارک و همچنین مراحل ثبتی شرکت به مقاله مراحل ثبت شرکت در ایران مراجعه نمایید.

هزینه پلمپ دفاتر تجاری

هزینه پلمپ دفاتر تجاری

پس از چاپ روزنامه رسمی و کثیر الانتشار، به مدت یک ماه متقاضیان فرصت دارند که برای پرداخت هزینه پلمپ دفاتر تجاری و دریافت آن اقدام نمایند.

دفاتر تجاری شرکت همان دفتر کل و روزنامه است که در موقع محاسبه مالیات بر درآمد سالانه ملاک دارایی شرکت خواهد بود.

پلمپ این دفاتر توسط اداره ثبت شرکت‌ها انجام می‌پذیرد که روش آن در حوصله این مقاله نمی گنجد.

 • هزینه دریافتی موسسه جهت ارسال و تنظیم درخواست پلمپ دفاتر تجاری 100 (یکصد هزار تومان) می باشد.
 • هزینه پست و پلمپ دفاتر (شامل دفتر کل و روزنامه با حداقل صفحات) 100 (یکصد هزار تومان) می باشد که توسط متقاضی باید پرداخت شود.

هزینه پرونده مالیاتی و دریافت کد اقتصادی

ابتدا بایستی در اداره مالیات تشکیل پرونده داده و سپس مبلغ نیم هزارم سرمایه شرکت (هر یکصد هزار تومان 500 تومان) را به حساب اداره امور مالیاتی و دارایی واریز کنید.

پس از بررسی پرونده توسط کارشناسان، باید در سایت اداره مالیات ثبت نام نموده که روش ثبت نام نیازمند یک مقاله می باشد که در اولین فرصت و با توجه به درخواست کاربران در سایت قرار داده خواهد شد.

 • هزینه دریافتی موسسه جهت تشکیل پرونده و دریافت کد اقتصادی 200 (دویست هزار تومان) می باشد.
 • مالیات سرمایه ثابت مقدار نیم هزارم سرمایه ثابت می باشد که توسط متقاضی پرداخت می گردد.

هزینه دریافت گواهی مالیات ارزش بر افزوده

مالیات بر ارزش افزوده عبارت است از مالیاتی که به طور غیر مستقیم بر اجناس و خدمات تعلق می گیرد و مصرف کننده آن را همراه با بهای واقعی و در ازای دریافت کالا و یا خدمات پرداخت می نماید و در مقابل دریافت کننده نیز موظف می باشد این مبلغ را به خزانه دولتی واریز نماید.

گواهی ارزش افزوده یکی از مهمترین موارد در اجرای نظام مالیاتی می باشد  و اخذ این مجوز یکی از ضروریات فعالیت اقتصادی می باشد.

این گواهینامه بنا به تشخیص حوزه مالیات بر ارزش افزوده، بصورت ۶ ماهه یا یک ساله صادر می شود ، که بعد از پایان تاریخ اعتبار اشخاص حقیقی و حقوقی ملزم به تمدید اعتبار از حوزه مالیاتی می باشند.

هریک از اشخاص حقیقی و حقوقی در پایان هر دوره 3 ماهه باید خرید ها و فروش خود را در نرم افزار online یا offline ثبت کرده و در حوزه مشخص شده در منطقه خود ارائه کرده و تاییدیه سازمان مالیات بر ارزش افزوده را دریافت کنند.

 • هزینه دریافتی موسسه جهت تشکیل پرونده و دریافت گواهی ارزش افزوده 200 (دویست هزار تومان) می باشد.
تخفیفات ویژه ثبت خلاق

هزینه کامل امور ثبت شرکت(شامل ثبت شرکت،پلمپ دفاتر،کد اقتصادی،مالیات ارزش افزوده)

انجام تمامی امور مربوطه بسیار وقت گیر بوده و اگر قصد شروع فعالیت تجاری را دارید سعی نکنید خودتان تمام امور را انجام دهید زیرا:

 • از انجام فعالیت اقتصادی که برای انجام آن به ثبت شرکت نیاز دارید عقب خواهید ماند.
 • بسیاری از افراد در همان ابتدا ثبت شرکت به دلیل طولانی شدن امور به دلیل نداشتن تجربه از فعالیت اقتصادی و ثبت شرکت منصرف می شوند.

و خیلی دلایل دیگر که می توانید در مقالات دیگر مطالعه فرمایید.

جمع تمامی هزینه های اداری

به طور خلاصه جمع تمام هزینه های اداری ثبت شرکت بین 500(پانصد هزار تومان) و 750 (هفتصد و پنجاه هزار تومان) بعلاوه مالیات نیم هزارم سرمایه ثابت متغیر خواهد بود.

جمع تمامی هزینه های دریافتی موسسه

از این رو موسسه ثبت خلاق در صورتی که کلیه امور ( ثبت شرکت،پلمپ دفاتر،کد اقتصادی،گواهی مالیات ارزش افزوده) را با توجه به قیمت 850(هشتصد و پنجاه هزار تومان) برای شرکت مسئولیت محدود و 950(نهصد و پنجاه هزار تومان) برای شرکت سهامی خاص که به طور گسترده در بالا اشاره شده است تنها با مبلغ 700(هفتصد هزار تومان) جهت شرکت مسئولیت محدود و 800(هشتصد هزار تومان) جهت شرکت سهامی خاص انجام خواهد داد.

همچنین در صورت عضویت در سایت می توانید از کد تخفیف 10 درصدی مندرج در پروفایل خود جهت سفارش استفاده نمائید.

جهت مشاوره می توانید از طریق تیکت،گفتگوی آنلاین و تلفن های ذیل و جهت سفارش به صفحه ثبت سفارش مراجعه نمایید.

پاسخ به سوالات متوالی هموطنان عزیز

آیا هزینه ثبت شرکت به طور کلی یکسان می باشد؟

هزینه های دریافتی موسسه یکسان بوده و تنها متغیرها هزینه روزنامه (با توجه به موضوع فعالیت و تعداد اعضاء) و مالیات سرمایه ثابت خواهد بود.

اگر به صورت شخصی اقدام به ثبت شرکت نمائیم چه مقدار هزینه خواهد داشت؟

تمام هزینه های اداری ثبت شرکت بین 500(پانصد هزار تومان) و 750 (هفتصد و پنجاه هزار تومان) بعلاوه مالیات نیم هزارم سرمایه ثابت

هزینه ثبت شرکت میانگین چه مقدار می باشد؟

در موسسات هزینه ثبت شرکت در صورت موضوع فعالیت سه خطی،دو نفر عضو و حداقل سرمایه ثابت متغیر متغیر بین 900 الی 1200 هزار تومان می باشد.

هزینه ثبت شرکت توسط ثبت خلاق چه مقدار می باشد؟

هزینه دریافتی ثبت خلاق تقریبا 40 درصد از دیگر موسسات کمتر بوده و هزینه کامل ثبت شرکت (ثبت شرکت،پلمپ دفاتر،کد اقتصادی،گواهی ارزش افزوده) با هر تعداد عضو،سرمایه ثابت و موضوع فعالیت بین 600 الی 700 هزار تومان می باشد.

هزینه روزنامه رسمی و کثیر الانتشار چقدر می باشد؟

هزینه روزنامه رسمی و کثیر الانتشار ثبت شرکت از 180 هزار تومان تا 350 هزار تومان با توجه به موضوع فعالیت و تعداد اعضاء متغییر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.