مصاحبه مدیر عامل شرکت خلاق رویان جوان ( ثبت خلاق )

نیرو گرفته از ثبت خلاق
برند ، لوگو ( علائم تجاری ) قابل ثبت
بهمن 28, 1398
ثبت اختراع در ایران و جهان
ثبت اختراع ( ثبت پتنت ) در ایران _ راهنمای جامع قسمت اول
اسفند 1, 1398

مصاحبه مدیر عامل شرکت خلاق رویان جوان ( ثبت خلاق )

مدیر عامل شرکت خلاق رویان جوان ( ثبت خلاق ) در مصاحبه با روابط عمومی پارک علم و فناوری افزودند: شرکت خلاق رویان جوان فعالیت خود را از سال ۹۲ با راه اندازی دفتر مالکیت فکری جوان با ارائه خدمات مختلفی از جمله مشاوره و راهنمایی کسب و کارهای نوپا، مشاوره و خدمات ثبت انواع مالکیت فکری ( اختراع ، علامت تجاری ، طرح صنعتی و نشان جغرافیایی ) و مشاوره طرح دعاوی مرتبط با انواع مالکیت فکری آغاز کرده است.

این شرکت هم اکنون در پارک علم و فناوری استان مرکزی مستقر است و در ارتباط مستمر با مرکز مالکیت معنوی ایران، سازمان جهانی مالکیت فکری WIPO، فن بازار منطقه ای، شرکت شهرک های صنعتی و اتاق بازرگانی استان مرکزی می باشد.

در این زمینه مدیر عامل شرکت خلاق رویان جوان در مورد خط مشی و فعالیت این شرکت می گوید:

این شرکت هم اکنون دارای ۴ گروه تخصصی در زمینه تجاری سازی و خدمات کسب و کار است که در زمینه های مختلفی از طرح ایده از ذهن تا جذب حمایت ها و امکانات دولتی در زمینه تولید و راه اندازی کسب و کار به تمامی متقاضیان حقیقی و حقوقی خدمات لازم را ارائه می دهد.

آموزش مداوم تا کسب بورسیه رایگان سازمان جهانی مالکیت فکری

بهزاد صفایی بیان می کند: کارشناسان و مشاوران هر دفتر به صورت مداوم باید دوره های ملی و بین المللی برگزار شده تخصصی فعالیت خود را بگذرانند زیرا شرکت در این دوره ها در زمینه کسب موفقیت برای دفاتر تخصصی این شرکت‌ها بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه می دهد: خوشبختانه مدیران این شرکت تاکنون موفق به کسب بورسیه رایگان تحصیلی از سازمان جهانی مالکیت فکری شده اند و این شرکت تاکنون توانسته بیش از دو هزار قرار داد از سراسر ایران منعقد کند که بیش از ۹۵ درصد آنها را با موفقیت به پایان رسانده است.

مدیر عامل شرکت خلاق رویان جوان در زمینه قراردادهای منعقد شده از زمان فعالیت و ورود این شرکت به پارک علم و فناوری توضیح می دهد: این شرکت از زمان ورود به پارک ۱۸۰ قرارداد را منعقد کرده که در حدود ۱۴۵ قرارداد به پایان رسیده و مابقی در حال انجام است خوشبختانه در این شرکت تیمی که فعالیت دارد افراد متخصص و متبحری هستند و همین مسئله زمینه ساز رشد و ارتقای شرکت بوده است.

تاسیس ثبت خلاق جهت سهولت خدمات ثبت به مخترعین

صفایی ادامه می دهد: علت اصلی ورود ما به این عرصه این بود که اعضای شرکت خودشان مخترع بودند و برای انجام کار تخصصی اختراعات خود مشکلاتی را داشتند به همین دلیل ما به فکر آموزش این دوره ها افتادیم و دوره های تخصصی تجاری سازی مالکیت فکری را در ایران به صورت مجازی گذراندیم.

صفایی اضافه می کند: در دوره های مجازی آموزش های کامل را فرا گرفتیم و با توجه به این آموزش ها اقدام به ارائه خدمات در این بخش کردیم البته در این زمینه راه‌کارهای سازمان جهانی مالکیت فکری را بررسی کردیم که بعد از آن به ما پیشنهاد تاسیس دفتر در این بخش داده شد، در ابتدا این دفتر را در دانشگاه تاسیس کردیم و بعد وارد پارک شدیم.

وی عنوان می کند: اصلی ترین و مهم ترین دلیل ایجاد این شرکت ارتباط بین نوآوران، دانشگاه، صنعت و پارک بوده که با توجه به قراردادهای منعقد شده می توان به جرات گفت توانسته ایم در این زمینه رشد چشمگیری را داشته باشیم.

دریافت حداقل مبلغ از مشتریان

مدیر عامل شرکت خلاق رویان جوان اظهار می کند: خوشبختانه حمایت های خوبی در این زمینه تاکنون از شرکت شده، اما انتظار ما از پارک علم و فناوری این می باشد که در زمینه معرفی بیشتر شرکت به سازمان های تابعه دولت به ویژه صنعت با توجه به اینکه در حوزه صنعت در زمینه مالکیت معنوی محصولات مشکلاتی وجود دارد کمک کند همچنین معرفی به سایر پارک ها و شبکه پارک های کشور نیز باید مورد حمایت و توجه بیشتری قرار گیرد.

صفایی تصریح می کند: این شرکت برای ارائه خدمات ثبت نیاز به سرمایه مادی ندارد بلکه بیشتر حمایت معنوی را لازم دارد اما در بحث قراردادها مبالغی با مشتری برای انعقاد قرارداد مورد توافق قرار می گیرد که با توجه به تخصص اعضای شرکت این مبالغ بسیار کم و حداقل است.

ثبت خلاق از ایران تا سطح بین المللی

وی می گوید: این شرکت در ابتدای کار با بحث مالکیت فکری در سطح ایران آغاز به فعالیت کرد و بعد از آن وارد بحث فرا ملی شدیم و هم اکنون ثبت اختراع برند را در سطح ملی انجام می دهیم و موضوع ثبت و تغییرات را وارد فعالیت های شرکت کرده ایم اما در ادامه فعالیت بیشترین تمرکز بر ارائه این خدمات ثبت به صورت الکترونیک با ایجاد وب سایت و نرم افزار تخصصی و اختصاصی است.

مدیر عامل شرکت خلاق رویان جوان بیان می کند: باید به سمت عملیاتی کردن ایده ها گام برداشته شود زیرا مباحث تئوری در ذهن قرار می گیرد اما اجرای تخصصی و عملی قطعا مناسب تر و ماندگاری بیشتری دارد که این مهم نیز باید مورد توجه و حمایت بیشتر متولیان این بخش قرار گیرد.

صفایی در ادامه با بیان اینکه افراد شکست خورده کسب و کارهای قوی تری دارند، توضیح می دهد: زیرا برخی از این افراد با توجه به رعایت قانون به دلایل دیگری دچار شکست شده اند بنابراین دارای تجربه بیشتری هستند اما در نهایت هر فردی که قرار است وارد فعالیت های دانش بنیان و خلاق شود باید قانونمند باشد زیرا بیشتر شکست های کسب و کارها به دلیل فرارهای قانونی است در حالیکه قانون یک الزام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.